Møt Anne Metten
Energi- og konsulentbransjen har endret seg betydelig de siste tiårene. En som har stått midt i utviklingen, er Anne Metten Fjeld. Med nær 30 år i bransjen har hun opplevd skiftende rammevilkår, teknologiske sprang og store endringer i prosessene mot både kunder og konsulenter.
– Jeg ramlet tilfeldig inn i konsulentbransjen for over 25 år siden, og har jobbet her siden, forteller Anne Metten Fjeld, Senior Team Manager i Head Energy Consulting.
Det er konsulentbransjen i seg selv, og ikke minst menneskene hun har møtt underveis, som har gjort at hun har holdt seg i samme spor: – Å bidra til å finne rett kandidat til kundens behov, og ikke minst ivareta kandidatens egne ønsker, er en sterk motivasjon. Vi har et ansvar for begge sider av bordet, og vi er opptatt av at alle parter skal føle seg sett og forstått.
En bransje i stor endring
Når Anne Metten ser tilbake på årene i bransjen, er det noen klare utviklingstrekk som peker seg ut:
– Verdensbildet har endret seg mye, og det påvirker kravene kundene stiller. Personellsikkerheten er langt tydeligere enn før, og bakgrunnssjekk og dokumentasjon er blitt mer omfattende. Menneskene er stort sett de samme, men rammene rundt oss er stadig i endring.
Et endret verdensbilde og rask teknologisk utvikling har også påvirket hvilke egenskaper som er nødvendige for konsulenter fremover, mener Anne Metten:
– Endringsvilje blir stadig mer avgjørende. Ny teknologi, nye energiformer og nye rammevilkår gjør at man stadig må endre kurs og stadig vekk tilpasse seg nye organisasjoner, eierstrukturer og internasjonale lover og regler.

Fulgt utviklingen innen innovasjon og teknologi
Til tross for økt kompleksitet er det nettopp det dynamiske i bransjen som gjør at Anne Metten trives så godt i jobben sin.
– Utviklingen i energibransjen har vært blant det mest spennende jeg har fått følge i yrkeslivet. Det kommer stadig nye løsninger som igjen betyr at arbeidsprosesser må endres. Jeg har fulgt en helt utrolig reise gjennom 25 år, forteller Anne Metten.
Fakta
Et arbeidsmiljø som setter mennesker i sentrum
Anne Metten har jobbet i Head Energy siden 2021. Hun beskriver et arbeidsmiljø med høy trivsel og en inkluderende kultur.
Det gode miljøet merkes ikke bare internt. Hun trekker også frem hvordan selskapet møter konsulentene:
– Jeg har aldri jobbet i et selskap som gir så mye tilbake til konsulentene sine, både gjennom goder, sosiale tilbud, tett oppfølging og tilgjengelighet. Her handler det virkelig om å se folk, avslutter hun.
Bli bedre kjent med våre teamledere!
I Head Energy Consulting jobber våre teamledere tett på både kunder, konsulenter og kandidater. Vi har snakket med flere av dem om ledelse, rekruttering og hva som motiverer dem i arbeidshverdagen:
Møt Jeanette Meyer og les om hennes erfaring fra over ti år i rekrutteringsbransjen.
Bli bedre kjent med Svein Erling, regionleder i Midt-Norge, og les om hvordan han jobber med mennesker, ledelse og utvikling av sterke team.
Vil du jobbe som konsulent?
Lurer du på hvordan det er å være konsulent i Head Energy?
Vi er alltid på utkikk etter dyktige mennesker som ønsker å utvikle seg gjennom spennende oppdrag og sterke fagmiljøer.
Les mer om hvordan det er å jobbe som konsulent hos oss og se våre ledige stillinger.
Kontakt oss.
Har du spørsmål eller ønsker å vite mer om våre tjenester? Vi vil gjerne høre fra deg!

Nyhetsbrev
Få siste nytt fra Head Energy rett i innboksen din.




